25 farklı Avrupa ülkesinden okullar arasında deneyim paylaşımını içeren eTwinning projesine 4-12 yaş arası öğrenciler katıldı.

İngilizcenin kullanımına yönelik birçok fırsatı beraberinde getiren bu projeye, İngilizce öğretmenlerimizin rehberliğinde, tüm öğrencilerimiz katkıda bulundu.

Proje tabanlı görevlerin harmanlanmış öğrenme modeli olarak, sanat, coğrafya, BIT, İngilizce, 21. yüzyıl yetkinlikleri ve yaşam bilimleri gibi çok disiplinli etkinlikleri, çeşitliliği tanıma ve kültürlerarası bir toplumda hayata hazırlanmayı içeriyordu.

Anaokulundan 7. sınıfa kadar öğrencilerimiz, ellerinin şeklini kullanarak Türk bayrağı yapma, farklı ülke bayraklarını çizme ve boyama, Avrupa dillerinde günaydın demeyi öğrenme ve uygulama, milliyetler ve diller hakkında kelime öğrenme, Kahoot kullanarak çevrimiçi oyunlar oynama gibi görevleri tamamladılar .Ayrıca WordWall, bir haritada ülkeleri analiz etme ve bulma, ortak ülkelerimiz hakkında bilgiler içeren posterler hazırlama, Polonyalı ortaklarla ortak noktaları bulmak için Zoom üzerinden görüşme yapma, Polonyalı, İspanyol ve Portekizli ortaklarımıza yeni yıl dileklerini iletmeyi öğrenme ve öğretme ayrıca son olarak  Kahoot oyununun parçası olan sorularla tüm proje görevlerini özetlemek gibi etkinlikler yaptılar. İlkokul eTwinning Kulübü, İspanyol öğrencilerle Zoom üzerinden de eşzamanlı bu oyunu oynadı.

Çok çalışıp daha da çok oynadıktan sonra proje artık sona erdi. Okulumuz, ulusal ve uluslararası kriterlere göre analiz edileceği  Etwinning Kalite Etiketi için başvuruda bulunmaya hazırdır.
Başarımızı yakında sizinle paylaşmak için sabırsızlanıyoruz!