YAŞAR BAYBOĞAN KONUKEVİ

Bayboğan Eğitim Vakfı ve Çağ Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Lütfi BAYBOĞAN ve Başkan Yardımcısı Gökhan BAYBOĞAN Yenice'ye 100 yataklı 5 yıldızlı otel konforunda konukevi hediye ettiler.

Yenice Belediye Başkanı Ali KURU ise basına yaptığı açıklamada, Bayboğan Ailesine teşekkürlerini belirterek, "Gerçekten çok önemli bir ihtiyacı hiçbir fedakarlıktan kaçınmadan çok kısa bir süre de tamamladılar. Yenice konum olarak Adana ve Mersin'in tam ortasında tabiri caiz ise tam kalbindeki konumu ile son zamanlarda hızla gelişen Turizm, Lojistik, Çukurova Havalimanı projeleri ile birlikte yerli ve yabancı yatırımcıların gözdesi ve çekim merkezi olmuştur. Tarihte gerçekleştirilen çok stratejik İnönü-Churchill görüşmeleri ile de sık sık anılan Yenice, Çağ Üniversitesi'nin de katkıları ile yurtdışı ve özellikle Avrupa'dan da önemli bilim adamları ve şahsiyetlere ev sahipliği yapmaktadır. Yenice Belediye Meclisi olarak bu 100 yataklı 5 yıldızlı otel konforundaki konukevinin ismini Çağ Üniversitesi kurucusu Sayın Merhum Yaşar BAYBOĞAN'ın adını vermeyi uygun gördük. Merhum Yaşar BAYBOĞAN, Anadolu'daki ilk vakıf üniversitesi kurucusu olmakla beraber, Çukurova Bölgesi'ne ilk hukuku yani Hukuk Fakültesi'ni getirmeyi başarmış çok fedakar, cesur kişiliği ve hizmetleri ile tarihine önemle geçmiş saygın bir Çukurova'lıdır. Yakınen tanıma fırsatı bulanlar çok iyi bilirler ki, kendileri bu yolda gözünü budaktan esirgememiş ve çok uzun meşakketli fedakar çabaları her zaman örnek ve takdire şayan olmuştur. Bu vesile ile kendilerini minnetle ve rahmetle anmış bulunuyoruz" dedi.

Çağ Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Lütfi BAYBOĞAN ise Ali KURU'ya eğitime verdiği değer ve Yenice'ye sunduğu değerli ve kaliteli hizmetlerinden dolayı teşekkürlerini sundu. Başkan BAYBOĞAN, Mütevelli Heyet Başkan Yardımcısı Gökhan BAYBOĞAN ile birlikte Ali KURU'ya konukevinin temsili anahtarını takdim ettiler.

Yaşar Bayboğan Konuk Evi.
Mütevelli Heyet Başkanımız Lütfi BAYBOĞAN ve Mütevelli Heyet Başkan Yardımcımız Gökhan BAYBOĞANYenice Belediye Başkanı Ali KURU'ya Yaşar Bayboğan Konukevi'nin temsili anahtarını takdim ederken.