İngilizce Öğretmenimiz Caroline Türk ve İstanbul'dan Elif Dilek tarafından kurulan proje, ilkokul eTwinning Kulübümüz tarafından 4. Sınıf Öğretmenimiz Beren Dölek işbirliği ile geliştirilmektedir.

Proje, 8 farklı ülkeden 21 öğretmen ve öğrencinin katılımıyla gerçekleşen uluslararası bir projedir.

Eğlenirken öğrenme ilkesine dayanan proje, ayda bir oyun ve bir Web2.0 aracı önererek dijital medya okuryazarlığı sağlamaktadır. Öğrencilerimizin mantıksal düşünme, akıl yürütme, sorgulama becerilerini geliştirmelerini ve geleneksel müfredat konularını farklı bir bakış açısıyla görmelerini amaçlar.

Kulübümüzde bir İngilizce ve bir sınıf öğretmeni olduğu için, öğrenciler müfredat aktivitelerimizi proje bazlı görevlerimize entegre ederek multidisipliner bir yaklaşımdan yararlanırlar. Öğretmenler, oyunları her ortak okulun müfredatına entegre etmenin en iyi yollarını beyin fırtınası yapmak için aylık toplantılara katılırlar.

Şimdiye kadar Sudoku, Skippity, TacTix'in versiyonlarını tasarladık ve yaptık, grafik tasarım platformu Canva'yı kullanarak takvimler hazırladık, Code Week'e katıldık, İstanbul'dan bir Akıl ve Zeka Oyunları uzmanıyla Webinar'a katıldık, ortak bir Yılbaşı Tangram Ağacı oluşturduk. , avatarlar ve çizgi romanlı bir hikaye, bir kelime bulutu yarattık, WordWall oyunları yarattık, oynadık ve projenin sonuna sadece yarı yoldayız!