Türkçe English

ÇAĞ ANADOLU VE FEN LİSESİNDE MEZUNİYET TÖRENİ HEYECANI

ÇAĞ ANADOLU VE FEN LİSESİNDE  MEZUNİYET TÖRENİ HEYECANI

 

Çağ Anadolu ve  Fen Lisesinden  2016-2017 eğitim-öğretim  yılında mezun olan 12. Sınıf öğrencileri, 2 Haziran Cuma akşamı yapılan görkemli bir kep töreniyle uğurlandı.

Törenimiz,  Çağ Üniversitesi  Mütevelli Heyet Başkan Vekili Prof. Dr. Yener Gülmez, Genel Müdürümüz Fatma  Eroğlu, Tarsus İlçe Eski Milli Eğitim Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyemiz Ethem Sarı,  Çağ Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Ünal Ay,  Çağ Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Çetin  Bedestenci, veliler, idareciler ve öğretmenlerin katılımıyla  başladı.

İstiklal Marşı ve Saygı duruşunun ardından  programımız öğrencilerimizin  Almanca, İngilizce ve Türkçe konuşmalarıyla devam etti. Programda Okul Müdürümüz Çağ’ın  ana okulundan  üniversiteye  uzanan eğitim yolunda en  iyiye ulaşmayı    hedeflediğini  belirterek  tüm öğrencilere üniversite hayatlarında başarılar diledi.

Okul birincilerinin yaş kütüğüne  plaket  çakmalarının ardından öğrencilere  mezuniyet belgeleri verildi. Toplu halde söylenilen İzmir Marşı’nın ardından törenimiz ‘BARIŞ ‘ adına İngilizce ve Türkçe konuşmalarla devam etti.  Anadolu Lisesi öğrencimiz Merve Kulak’ın ‘Dört Bölümlük Roman ‘ isimli veda konuşmasıyla  salonda duygu dolu anlar yaşandı. Tören,  2016-2017 mezunlarının  Onuncu Yıl Marşı eşliğinde keplerini atmasıyla sona erdi.

Ayrılığın verdiği hüzünle, yeni yaşamlarına atılan ilk adımın sevincini bir arada yaşayan öğrencilerimiz  okul bahçesinde anne-babaları, arkadaşları ve öğretmenleriyle  dilek feneri uçurdular. Anı ölümsüzleştirmek için ise bol bol fotoğraf çektirdiler.

Sevgili Çağ Mezunları,  bizler  Volter’in dediği gibi,  bıraktığınız bahçeyi hiç kurutmayacağız, onu sulamaya, güzelleştirmeye, yeni çiçekler yetiştirmeye devam edeceğiz. Sizlerden beklentimiz  ise şimdi olduğu gibi ileride de Cumhuriyetin değerlerine  ve Atatürk ilkelerine bağlı;   düşünen, araştıran, sorgulayan, eleştiren bireyler olmanızdır.

Eğitim-Öğretim hayatınız  süresince bir Çağlı duyarlılığını kaybetmeden çalışan, davranışlarıyla diğer sınıflara her zaman örnek olan 2016- 2017 mezunlarımıza Çağ Koleji olarak  yaşamlarında başarı ve mutluluklar diliyoruz.

 

 

             

 

 

Facebookta Paylaş