Türkçe English

ÖZEL ÇAĞ FEN / ANADOLU LİSESİNDE 10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA TÖRENİ

                                                                                                                       

 

   10 Kasım saat 09.05’te okulumuz tiyatro salonunda  milletimizi  benliğine ve  egemenliğine kavuşturarak  demokratik bir düzen  içinde çağdaşlaştıran, Türk milletini, çağdaş dünyada, lâyık olduğu seviyeye  çıkarmak  için  mücadele  eden, eşsiz yetenekleriyle tarihe unutulmaz  bir  insan  olarak geçen  büyük asker, büyük devlet adamı ve Türkiye Cumhuriyetinin  kurucusu  Ulu  Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün  ebediyete intikalinin  79. yıl   dönümünü  anmak  üzere  toplandık.

Törenimiz tiyatro salonunda tüm Türkiye ile aynı anda radyo naklen yayınından aktarılan saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Tarih öğretmenimizin günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından tören  ’’ 10 KASIM SON YOLCULUK ’’ isimli  video sunumu, şiirlerin okunması ve 11 Fen Lisesi öğrencilerimiz tarafından hazırlanan ‘’ ATATÜRK’ÜN BİR SAATİ VARDI ’’  isimli oratoryo ile devam etti.

Böylesine anlamlı bir günde yapılan konuşmalar, okunan şiirler , Ata’mızı ve kurtuluş mücadelemizi anlatan oratoryo ve dramalar ve efelerimizin muhteşem harman dalı performansı tüm izleyenlere duygu dolu anlar yaşattı. Çağ Koleji öğretmen ve öğrencileri olarak en kalbi duygularla diyoruz ki:

 

Atatürk'ü sevmek; öncelikle emanetine sahip çıkmaktır. Ardından da onun yürümeye başladığı yoldan, yorulmaksızın yürümeye devam etmektir. Atatürk’ü anlamak, onu düşünce ve devrimleriyle bir bütün olarak benimsemektir. Onun zamanla yarışıp, bin bir zorlukla yaptıklarını çok iyi irdeleyip, onları ileri taşımaktır. Atatürk’ü gelecek kuşaklara aktaracak olan, Atatürk’ü ölmez kılacak davranış, tamı tamına budur.

 

                                                                                                                                                                              Ruhun şad olsun Ata'm.

Facebookta Paylaş